Gündem

Mahkemeden ‘koca’ için koruma kararı!

Trabzon'da eşinden psikolojik şiddet gördüğünü belirten M.Ö mahkemeye başvurdu. Mahkeme, K.Ö'ye bir ay boyunca kocasına yaklaşmama cezası verdi

Trabzon’da mahkeme kocasına psikolojik şiddet uyguladığı öne sürülen kadına, bir ay boyunca eşine yaklaşmama cezası verdi.

Enis Yıldırım’ın haberine göre Trabzon’da eşinden psikolojik şiddet gördüğünü ileri süren M.Ö. adlı kişi koruma talebinde bulundu. Eşinin kendisini aldattığını ileri süren M.Ö., sözlü hakaret ve tacizlere maruz kaldığını belirterek, mahkemeye başvurdu. Eşinden boşanmak istediğini belirten M.Ö., psikolojisinin bozulduğunu ve tedavi görmeye başladığını iddia ederek, 9 yıllık eşi K.Ö.’den şikayetçi oldu.

BİR AY SÜREYLE UZAKLAŞTIRILDI

Trabzon Aile Mahkemesi, sık sık evi terk ederek Samsun’a gittiği ileri sürülen iki çocuk annesi K.Ö. hakkında 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi Yasası gereği bir ay süreyle eşinden uzaklaştırma cezası verdi. Bu arada eşinden psikolojik şiddet gördüğünü için karar aldıran M.Ö. adlı kocanın açtığı boşanma davasının ise önümüzdeki günlerde Aile Mahkemesi’nde görüleceği öğrenildi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close