GündemÜst Manşet

Mirzabeyoğlu’nun İşaret Ettiği Gizemli Tarih…

27 Temmuz 2018’de gözlemlenen Kanlı Ay tutulması ve 11 Ağustos’ta meydana gelen Güneş tutulmasının, 1999 senesinde meydana gelen deprem öncesi gökyüzü görünümüyle benzerliğine dikkat çeken uzmanlar, “Kanlı Ay Tutulması’nın gökyüzü dizilimi, 1999 Ağustos depremi öncesinde gerçekleşen 28 Temmuz 1999 Ay tutulmasının haritasına çok benziyor. Yine büyük bir hadise yaşanabilir!” uyarısında bulundular.

27 Temmuz 2018’de meydana gelen “Kanlı Ay Tutulması”yla ilgili ses getiren haberimizden sonra, yeni bir iddia ortaya atıldı. Ünlü Astrolog Öner Döşer, sözkonusu Ay tutulmasından sonra 11 Ağustos’ta gerçekleşen ve bölgemizden izlenemeyen Güneş tutulmasının etkileri hakkında sitesinde şunları yazdı: “11 Ağustos tutulması, 1999 yılındaki tutulmanın tekrarı. O yıl, bizim de içinde bulunduğumuz bölgeden de gözlemlenmişti ve altı gün sonra hepimizi çok üzen Büyük Deprem gerçekleşmişti. Bu kez tutulma, içinde bulunduğumuz bölgeden gözlemlenmiyor. Ama bu tutulmanın gezegen konumları, 1999 tutulması astroloji haritasının gezegen konumlarıyla bazı noktalarda çakışıyor. Bu yüzden ‘DİKKAT’ diyorum!”

MİRZABEYOĞLU: “11 EYLÜL 2018 = 1 MUHARREM 1440. GÖRECEĞİZ İNŞALLAH!”

Hatırlanacağı üzere Kanlı Ay tutulmasının Evanjelistler tarafından “felaket haberi” olarak yorumlanmasını, Büyük Doğu-İBDA fikriyatı çizgisinde faaliyet gösteren Yeni Nizam Yeni İnsan Derneği (YENİNDER) Başkanı Burak Çileli, Telegram-Zihin Kontrolü suikastiyle şehid edilen Salih Mirzabeyoğlu’nun eserlerinde yer verdiği şifreler üzerinden değerlendirmişti. Astrolog Öner Döşer’in sözleriyle ilgili yine görüşlerine başvurduğumuz Çileli, bu kez daha ilginç verilere ulaştıklarını şu şekilde belirtti: “İslâm’daki ismi ‘ilm-i nücûm’ olan astroloji ilminin kökeni İdris Peygamber’e dayanır. Osmanlı saraylarında bu alanda uzman Müneccimbaşılar istihdam edilir ve kritik kararlar alınacağı zaman onlarla da istişare edilirdi. Zamanla bu ilim kayboldu ve İslâm dışı çevrelerde falcılık seviyesine indi. Merhum Mirzabeyoğlu, ‘Bütün kâhinler yalancıdır’ Hadisini yorumlarken, 1999 sonrası kaleme aldığı ve ‘Telegram Feylesofisi’ adını verdiği eserlerinde, ‘kâhinin yalancılığı, bütün söylediklerinin yalan olmasında değil kâhinin gaybı bilme ve bir nevî yaratıcılık iddiasında bulunması itibarıyladır’ der. Sözkonusu eserler, kaybolan astroloji ilmini İBDA dünya görüşü çerçevesinde güncellemektedir aynı zamanda. Kanlı Ay tutulması hadisesinden sonra, dernek kadromuz bu konudaki çalışmalarını derinleştirdi. Çünkü Mirzabeyoğlu’nun ‘Telegram Feylesofisi’ adını verdiği kapsamdaki eserlerinde, bilhassa 10 ciltlik ‘Ölüm Odası’ adlı son eserinde, Hicrî 1440 senesine ve müteakip 1441 ve 1442 senelerine ait şifreli işaretler var. Özellikle 1440’ın başlangıcı olan ve 11 Eylül 2018’e denk gelen 1 Muharrem 1440’a vurgu çok enteresan”

SALİH MİRZABEYOĞLU: “HEP HAZIR DURALIM YENİ ‘HAZIROL’LARA!”

Salih Mirzabeyoğlu’nun 1999 senesi üzerinde de durduğunu, o tarihten itibaren yaşanan siyasî ve sosyal gelişmelerin onun öngörülerini teyit ettiğini belirten Burak Çileli, şunları kaydetti: “Mirzabeyoğlu, daha önce işaret etmiş olduğu ve İBDA fikriyatında ve bunun Türkiye ve dünyadaki gelişmelere yansımasında bir dönüm noktası olan 1999 senesiyle benzerliklerine atıfta bulunduğu 1440 (2018) tarihine, ‘Allah’tan lütfedeceği Mucizeyi beklerken, duayı icrada arama şuuru bâki, hep hazır duralım yeni ‘Hazırol’lara’ ifadesiyle dikkat çekiyor ve ‘Allah izin verirse, göreceğiz’ diyor. Eserde işaret edilen tarih, gün bakımından mı yoksa son 10 senedir altını çizdiği Hicrî 1440 yılı bakımından mı önemli, bilemiyoruz ancak gittikçe hızlanan aktüel gelişmelerin objektif donelerinin de bizi teşvikiyle, bir astrologla kontak kurma ihtiyacı hissettik. Ulaştığımız veriler, Mirzabeyoğlu’nun, şehadetinden sonra geride bıraktığı şifrelerle şaşılacak derecede örtüşüyor”

11 EYLÜL’DEN 6 EKİME KADAR GÖK HARİTASINDA RİSK!.

YENİNDER Başkanı Burak Çileli, şöyle devam etti: “Astrolojik hesaplamalara göre, 27 Temmuz 2018’de gözlemlenen Kanlı Ay Tutulması ve 11 Ağustos’ta meydana gelen Aslan burcundaki Güneş tutulması, 1999 senesinde meydana gelen deprem ile benzer bir gökyüzü görünümüne sahip. Astroloji uzmanlarının genel kabulüne göre, bu tutulmalarla birlikte Büyük Kare Açı kalıbı meydana gelmesinden ve Uranüs’ün Boğa burcunda yer almasından dolayı, bu tutulmaların çok büyük depremlerin habercisi olabileceği belirtiliyor. 1999 yılında meydana gelen Güneş ve Ay tutulmaları, Kova ve Aslan aksında, yani ‘sabit burçlar’ üzerinde gerçekleşmişti. Bu tutulmalar Türkiye’nin gök haritasında, hem ekonomiyi sembolize eden 2. konak hem de toplu ölümlere sebep olan büyük krizleri sembolize eden 8. konak menzillerine denk gelmişti. Özellikle 28 Temmuz 1999’daki Ay tutulması, Türkiye haritasında tam da 8. konakta gerçekleşmişti. 17 Ağustos depreminin meydana geldiği gün ise, değişim, dönüşüm, ölüm, yıkım ve yeniden yapılanmaya işaret eden Plüton’un ve gökyüzünün en sert yıldızlarından ve Kraliyet Yıldızları’ndan ANTARES’in tam üzerindeydi görüştüğümüz astrologa göre. İlginç olan bir diğer husus da şudur ki Mirzabeyoğlu, son eseri Ölüm Odası’nda, ANTER kelimesine ve savaş ile alâkasına, vesileleri geldikçe çeşitli mânâları yönünden defalarca değiniyor. 2016 yılının Ağustos ayından itibaren meydana gelen tutulmaların ise yine Aslan ve Kova (2. ve 8. konak) aksında gerçekleşeceği, astrologlar tarafından ifade edilmişti. Bununla birlikte, iki yıldır meydana gelen bu Ay tutulmaları, ‘sabit burçlar’da özel bir açı kalıbı oluşturmamıştı. Fakat en son, ‘21. yüzyılın, süresi ve etkisi en uzun Ay tutulması’ olarak vasıflandırılan 27 Temmuz 2018 tarihli Kova burcunda meydana gelen ‘Kanlı Ay Tutulması’nın gökyüzü dizilimi, 1999 Ağustos depremi öncesinde gerçekleşen 28 Temmuz 1999 Ay tutulmasının haritasına çok benziyor. Başvurduğumuz uzman Astrolog bunları açıkladıktan sonra, 2018 yılının 27 Temmuz’unda meydana gelen Kanlı Ay Tutulması’nın, 1999 depreminden önceki 28 Temmuz’da meydana gelen Ay tutulması gibi 4 derece Kova burcunda gerçekleştiğini endişeyle ifade etti ve uyardı; ‘Yine büyük bir hadise yaşanabilir!’

28 Temmuz 1999 Ay Tutulmasının Gök Haritası..

Astrolog devamla şunları söyledi: ‘1999 Ay tutulmasını takip eden süreçte, 1999 depremi esnasında gökyüzünde sabit burçlarda Büyük Kare Açı kalıbı meydana gelmişti. 27 Temmuz 2018’de Kova burcunda meydana gelen tutulma ile başlayan süreçte de, gökyüzünde yine sabit burçlarda Büyük Kare Açı kalıbı meydana geliyor. Mars’ın Oğlak’tan Kova burcuna geçişiyle başlayan ilk sabit büyük karenin oluşumu ise 11 Eylül 2018 günü tamamlanıyor. Büyük Kare Açı’nın süreceği 11 Eylül’den 6 Ekim’e kadar, özellikle tutulmanın gerçekleştiği, yani Kova’nın toplu ölüm ve krizleri gösterdiği 8. konakta olduğu saatler (12, 01, 02, 03 saatleri) risk taşıyor’


17 Ağustos 1999 Depreminin Gök Haritası..

Ay Mars ile birlikte Kova burcunda, Güneş ve Merkür Aslan burcunda, Uranüs Boğa burcunda, Jüpiter ise Akrep burcunda bu haritada. Üstelik toprak grubu burçlarda, güçlü gezegenler bulunuyor.

Büyük toplumsal ve doğal olayların astrolojik dinamikleri olduğu ve sebeplerinin gökyüzünde oluşan bazı özel açı kalıplarında izlenebildiği ise şüphe götürmez bir gerçek. Deprem ihtimalini güçlendiren astrolojik dinamikleri açıklayan bu yorumlara ek olarak, Kanlı Ay Tutulması’nda Ay, Mars, Güneş ve Uranüs arasında T-Kare denilen sert bir açı kalıbı etkin. Tutulmanın Dünya üzerinde gündeme getireceği meseleyi ve iç yüzünü açıklayan bu açı kalıbı ise “Özgürlük için savaşmak” anlamına tekabül ediyor. Marsyen bir tutulma olan 27 Temmuz 2018 tarihli Kanlı Ay Tutulması, Mars’ın sembolize ettiği eril enerji, fiziksel güç kullanma, aktif mücadele, savaşarak elde etme, yangın ve patlama gibi mevzuları ifade ediyor” (DipDalga.com)

27 Temmuz 2018 Kanlı Ay Tutulmasının Gök Haritası..

O tarihe işaret edilmişti;

Kanlı Ay tutulması neyin habercisi?

 

Etiket

Diğer Haberler

2 Yorum

  1. Kaza ve kader ancak Allah’ın (CC) elinde ve ilmindedir. Piyasada tutunmak için bir sürü şarlatan var, gelecekten haber veriyorlar. Bu da onlardan birisi. Geçmişe ne faydası oldu ki geleceğe olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close