2.ManşetGündem

Kanlı Ay tutulması neyin habercisi?

Bugün akşam saatlerinde gerçekleşecek (27 Temmuz 2018 – 20.15 – 02.29) ve Türkiye’den de kısmen izlenebilecek kanlı Ay tutulması, 21. Yüzyılın en uzun sürecek Ay tutulması olma özelliğinin yanı sıra, astrologların Savaş Yıldızı olarak adlandırdıkları Mars gezegeninin tesiri altında gerçekleşmesi bakımından da önem taşıyor.

PROTESTANLAR ÇOK TEDİRGİN..

Bilhassa Protestan Hıristiyanlar, muharref İncil’den hareketle bu tutulmaya büyük anlamlar yüklüyorlar. Onlara göre son 2000 yılda gerçekleşen bütün “Kanlı Ay Tutulmaları”, peşi sıra gelecek büyük felâketlerin habercisi oldu. Endtime Ministries adlı Protestan grubun başkanı Irvin Baxter, “İncil bize son 2000 yılda gerçekleşen bütün kanlı Ay tutulmalarının büyük felaketlere yol açtığını öğretti. Bu seferki tutulma son 2000 yılın en büyük kehanetlerinden birine sahip” sözleriyle gündem oldu.

BURAK ÇİLELİ: “İSLAMDA KEHANET YOKTUR!.”

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Yeni Nizam Yeni İnsan Derneği (YENİNDER) Başkanı Burak Çileli, “İslâm’da kehanet yoktur. Feraset ve basiret ehli İslâm büyükleri için sözkonusu olan “keşif” vardır. Bunda da yanılma payı olabileceği tasavvuf kaynaklarında belirtilir. İslâm büyükleri “gaibi Allah bilir” ölçüsüne riayet hissiyle, keşif neticesinde elde ettikleri bilgileri bile mecazlarla ifade etmişlerdir” şeklinde kısa bir izahtan sonra, mensubu olduğu İBDA fikriyatının bâtınî ve eskatolojik (Ahir Zamancı-Son Devirci) karakterine dikkat çekti.

19 senedir aralıksız maruz kaldığı Telegram-Zihin Kontrolü işkencesi neticesinde geçtiğimiz Mayıs ayında şehit olan Salih Mirzabeyoğlu’nun, yeni bin yılın arefesindeki 1999 senesinde tutuklanıp konulduğu Metris Cezaevi’nden küresel güçlere ve içteki maşalarına karşı yaptığı meydan okumanın büyük bir sembolik değeri olduğundan bahseden Çileli, sonraki süreçte Mirzabeyoğlu’na Telegram yoluyla yıldırma ve mankurtlaştırma operasyonu yapıldığını, Telegramcı çevrenin başka yollardan İBDA bağlılarına da türlü mankurtlaştırma oyunları oynadığını söyledi.

O süreçte kaleme aldığı Müjdelerin Müjdesi adlı eserinde buna da değinen Mirzabeyoğlu’nun, kendisini “sabır kılıfında saklanan kılıç”a benzettiğini ve eserde esrarengiz bir şekilde geçen “Dünya bir fikir kahramanı-mütefekkir bekliyor” cümlesindeki “mütefekkir” kelimesinin, ebced değeri itibarıyla “mesih” ve “ay tutulması” mânâsına gelen kelimelerle alâkasına işaret ettiğini söyledi.

“DÜNYA BİR AY TUTULMASI BEKLİYOR!.”

Mirzabeyoğlu’nun son yıllarda “Üçüncü Dünya Savaşı”na dikkat çektiğini söyleyen Çileli, “Müjdelerin Müjdesi” adlı kitabında Büyük Doğu-İBDA fikir ekolünün Mehdiyet misyonunun taşıyıcısı bir Nakşî silsilesine mensubiyetini vurguladığını, kapaktaki Mirzabeyoğlu’nun çizimi tasvirin “Hazret-i Meryem’in kucağındaki çocuk İsa” ikonalarını çağrıştırdığını, nüzülü beklenen Hazret-i İsa’nın Mehdiyet silsilesinin tamamlayıcısı olarak geleceğinin son kitaplarda “Mehdi Meryem oğlu İsa’dır” Hadisine atıfla İBDA külliyatında yer aldığını belirterek şöyle devam etti:

“Mirzabeyoğlu’nun “Dünya bir mütefekkir bekliyor” cümlesi, ebced irtibatlandırması yaptığı kelimelerle yeniden kurduğumuzda “Dünya bir Ay tutulması bekliyor” ve “Dünya bir mesih bekliyor” anlamlarına geliyor. Hazret-i İsa’nın kıyametin bilgisi olduğu Kur’ân’da da geçer. Bu kanlı Ay tutulması, sonrasında yaşanacaklar için bir haberci olabilir ama Evanjelistler gibi felâket tellallığı yapmayacağım. Büyük çalkantılar yaşayacak olsak da müminler için galibiyet mutlaktır Allah’ın izniyle. Allah nurunu tamamlayacak ve müminler her halükarda galip olan taraf olacaklardır. Mirzabeyoğlu, çok önem verdiği 1999 tarihinin ardından şehadetinden kısa bir süre önce 1999 ile benzerlik kurduğu Hicrî 1440 senesine işaret ederek perde arkasına çekildi. 1999 senesinde de Temmuz ayında güneş tutulmuş, akabinde 17 Ağustos depremi de dahil çok yönlü gelişmeler yaşanmıştı. Bugün de kanlı Ay tutulmasının Şehit İBDA Mimarı Salih Mirzabeyoğlu’nun keşif mesabesindeki işaretleriyle örtüşmesi dikkate değer”

Kaynak: DipDalga.com

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close