Gündem

Abdullah Gül’e şok tepki: Reisime hainlik yaptın

54. Hükümet'te Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapan Cevat Ayhan'ın cenazesine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e kalabalık arasından bir “Reisime hainlik” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Beyin kanaması sonucu 2010’dan bu yana yatağa bağlı tedavisi süren ve önceki gün akşam saatlerinde Bayındır Hastanesi’nde vefat eden Ayhan’ın cenazesi, Hacı Bayram Camisi’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Sakarya’ya getirildi.

Adapazarı ilçesindeki Orhan Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde, Cevat Ayhan’ın oğulları Ömer ve Nihat Ayhan ile yakınları, taziyeleri kabul etti.

Ayhan’ın cenazesi, burada öğle vakti Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazı sonrası, Akyazı ilçesine bağlı Çıldırlar Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze namazına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, eski Devlet Bakanı Nevzat Ercan, eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Sami Güçlü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu arada, Ayhan’ın naaşının bulunduğu tabuta omuz veren 11. Cumhurbaşkanı Gül, cenaze namazı sonrası vatandaşlarla el sıkıştı.

ABDULLAH GÜL’E TEPKİ

Makam aracına geçen Gül’e, bu sırada bir kişi, “Vatana hainlik yapanlarla işbirliği yapıyorsun. Reisime hainlik yaptın” diye bağırarak tepki gösterdi. Polis tarafından bölgeden uzaklaştırılan kişi, “eski Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği” gerekçesiyle ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Gözaltına alınan kişi polis otosuna götürülürken, “Reisime ihanet ettiği için bağırdım” dedi.

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close