BIST1.328,73%7.8768
USD7.8552%0.24
EURO9,4030%0.17
ALTIN446,99%-0.57
Akit HaberEkonomiGücünü tüm dünya gördü! O ülke Bayraktar TB2 siparişi vermeye hazırlanıyor
Ekonomi

Gücünü tüm dünya gördü! O ülke Bayraktar TB2 siparişi vermeye hazırlanıyor

Türkiye’nin terör operasyonlarında ve Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı yürüttüğü operasyonlarda kendisini gösteren Bayraktar TB2 göz doldurmaya devam ediyor. Bayraktar TB2’nin bu gücünü gören Ukrayna da Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) siparişi vermeye hazırlanıyor.

18 Kasım 2020 17:20

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri için Baykar Savunma’ya ilave Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) siparişi vermeye hazırlanıyor.

SAVUNMASANAYİST’de yer alan habere göre, geçtiğimiz yıllarda Ukrayna devletine bağlı savunma ihracatı ajansı UkrSpetsExport aracılığı ile Baykar Savunma’dan 6 adet Bayraktar TB2 SİHA tedarik eden Ukrayna Savunma Bakanlığı, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen yeni sipariş vermeye hazırlanıyor.

Kıyılarını koruyacaklar

Defense Express tarafından Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre; Ukrayna tarafından sipariş edilecek yeni Bayraktar TB2 SİHA’lar, Karadeniz ile Azak Denizi kıyılarının korunması için tedarik edilecekler.

Ukrayna Savunma Bakanlığı, yıl sonuna kadar vermeyi planladığı yeni sipariş ile mobil yer kontrol istasyonlarına ek olarak sabit yer kontrol istasyonu (YKİ) da tedarik etmeyi ve böylelikle sürekli istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) faaliyeti icra etmeyi amaçlıyor.

48 adet alacaklar

Donbass muharebe sahasındaki Rus ana muharebe tanklarına (AMT) karşı Roketsan MAM-L mühimmatlarıyla teçhiz edilen Bayraktar TB2 SİHA’ları kullanmayı amaçlayan Ukrayna Ordusu, toplamda 48 adet Bayraktar TB2 SİHA daha tedarik etmeyi amaçlıyor.

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.50 karakter kaldı
0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar