BIST2.448,01%-0,12
USD16.3264%-0.14
EURO17,4978%-0.48
ALTIN977,16%0.47
Ekonomi

Bakan Nebati’den konut fırsatçılarına çok sert tepki: Buna asla müsamaha göstermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den konut fiyatlarını artıran fırsatçılara sosyal medya hesabı üzerinden sert tepki gösterdi.

Abone OlGoogle News
10 Mayıs 2022 22:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Konut Finansman Projesi'nin ardından fırsatçılar konut fiyatlarını bir anda yükseltti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı konut alımına yönelik düşük faizli kredi paketinin ardından, fiyat artırımına gidenlerle ilgili sosyal medyadan sert bir açıklama yayımladı.

Vatandaşların yükselen konut fiyatlarına tepki göstermesinin ardından hükümetten konuya ilişkin ilk adım geldi.

Bakan Nebati'nin açıklamaları şu şekilde:

"Konut Finansmanı Projesi'nin temel amacı uygun maliyetle ev sahibi olma avantajının yanı sıra vatandaşlarımızı konut fiyatlarındaki dalgalanmalardan korumaktır.

Yine aynı şekilde, vatandaşlarımızın konut fiyatlarındaki artışlardan etkilenmemeleri için KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmaları kaydıyla belirli bir kaynak ayrılmıştır.

Tüm bu çabalara rağmen, bazı internet sitelerinde birtakım fırsatçıların serbest piyasa ilkesiyle asla bağdaşmayacak bir şekilde konut fiyatlarında gerçekleştirdiği "fahiş" artışları çok detaylı bir şekilde yakından takip ediyoruz.

Kararlılıkla ifade etmek isterim ki fahiş fiyat artışlarına karşı var gücümüzle çalışarak devreye aldığımız uygulamalar üzerinden fırsatçılık yapmaya, vatandaşlarımızı mağdur etmeye kalkışanlar hakkında ilgili her adımı atacak, asla müsamaha göstermeyeceğiz. "

 

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar