BIST1.415,20%8.6441
USD8.6397%-0.18
EURO10,1481%0.28
ALTIN491,68%-0.05
Akit HaberDünyaKoronavirüs canına tak ettirdi, kaçtığı hapse geri döndü
Dünya

Koronavirüs canına tak ettirdi, kaçtığı hapse geri döndü

Avustralya’da 64 yaşındaki adam, koronavirüs nedeniyle işsiz kalınca 29 yıl önce kaçtığı hapse geri döndü.

Abone OlGoogle News
15 Eylül 2021 15:15

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde 29 yıl öce hapisten kaçan 64 yaşındaki Darko Desic, COVID-19 salgını nedeniyle işsiz kalıp ev kirasını ödeyemeyince polise teslim olmak zorunda kaldı.

Avustralya Yayın Kurumu'nda yer alan göre, esrar yetiştirmekten 3,5 yıla mahkum olan Darko Desic, 13 ay cezaevinde yattıktan sonra 1 Ağustos 1992 gecesi demir testeresi ve cıvata kesiciler de dahil bazı aletleri kullanarak Grafton Islah Merkezi'nden kaçtı.

Tüm aramalara rağmen bulunamadığı kayıtlara geçen Desic’in, Sydney’in kuzey sahillerine yerleşerek, nakit para karşılığı inşaat işleri ve tamirci olarak çalıştığı belirtildi.

Parasız kalınca teslim oldu

Desic, eyalette yaklaşık 3 aydır devam eden sıkı COVID-19 yasakları dolayısıyla işlerinin tamamen durması üzerine kirasını ödeyemez hale geldi.

Evi boşaltarak sahilde yaşamaya başlayan Desic, demir parmaklıklar ardında yaşamanın "evsiz" olmaktan "çok daha kolay" olacağını düşünerek polise teslim oldu.

Sydney’in Surry Hills semtindeki hapishane hücresinden video bağlantıyla Merkez Yerel Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılan ve kefaletle serbest kalma talebi reddedilen Desic’in, 28 Eylül Salı günü cezaevinden kaçmak suçlamasıyla yeniden aynı mahkemeye çıkması bekleniyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar