BIST1.407,46%8.6452
USD8.6404%0.14
EURO10,1464%0.25
ALTIN493,70%0.29
Akit HaberDünyaSeçmen isyan etti: Üçü birbirine benziyor, isimleri bile aynı
Dünya

Seçmen isyan etti: Üçü birbirine benziyor, isimleri bile aynı

Rusya'nın St. Petersburg şehrinde gelecek ay yapılacak bölgesel parlamento seçimlerinde aynı isimde ve birbirine benzeyen 3 aday yarışıyor...

Abone OlGoogle News
09 Eylül 2021 10:41

Rusya'nın en büyük ikinci şehrinde ünlü bir muhalif isim olan Boris Vishnevsky, iki adaya karşı mücadele ediyor. İlginç olan bu iki adayın da isimlerinin Boris Vishnevsky olması fiziksel olarak da birbirlerine benzemeleri.

Gerçek Vishnevsky diğer iki adayın kendisine benzemek için görünüşlerini değiştirdiğini belirtti.

Vishnevsky, "Birinin adı Boris Ivanoviç ve yakın zamana kadar çok farklı görünüyordu. Diğerinin adı Viktor Bykov, halen belediye meclis üyesi ve belediyenin sayfasında bıyıksız ve sakalsız bir şekilde tamamen farklı görünüyor," ifadelerini kullandı.

Rusya'da popüler bir siyasetçinin desteğini azaltmak ve taraftarlarının kafasını karıştırmak için aynı isimli adayların seçime katılması oldukça sık kullanılan bir taktik. Fakat adayların görünümlerini de değiştirmesi yeni karşılaşılan bir durum.

Ne rakiplerinin ne de onların patronlarının sağduyusu, öz saygıları ve onurları olmadığını belirten Vishnevsky, "Bu emrin nereden geldiğini, kimlerle muhatap olduğumu herkes biliyor," ifadelerini kullandı.

Rusya Merkezi Seçim Komisyonu Başkanı Ella Pamfilova bu durumu kınayarak, 'onursuz bir davranış' olarak niteledi ama yapılacak çok bir şey olmadığını da ekledi.

Pamfilova diğer iki adaya çekilmeleri çağrısında bulundu

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar