BIST1.441,33%8.5161
USD8.5081%0.91
EURO10,2761%1.02
ALTIN499,41%1.60
Akit HaberDünyaJoe Biden’ın açıklamaları Kim Jong-un’u kızdırdı
Dünya

Joe Biden’ın açıklamaları Kim Jong-un’u kızdırdı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Pyonyang yönetimine yönelik sözleri sonrası Kuzey Kore’den “Çok vahim durumda bırakırız” açıklaması geldi.

Abone OlGoogle News
02 Mayıs 2021 17:32

ABD Başkanı Joe Biden'ın Pyonyang yönetiminin nükleer programına yönelik  "Amerikan güvenliği ve dünyanın güvenliğine ciddi tehditler oluşturuyor" sözlerine Kuzey Kore, "ABD'yi çok vahim durumda bırakacak yanıt veririz” sözleriyle karşılık verdi.

Biden'ın Kongre'de, görev başındaki 100 günü dolayısıyla yaptığı "Kuzey Kore ve İran'ın nükleer programlarının "Amerikan güvenliği ve dünyanın güvenliğine ciddi tehditler oluşturuyor" sözleri Pyonyang yönetimini kızdırdı.

“Çok vahim durumda bırakırız”

Kim Jong-un yönetimindeki Kuzey Kore'den ABD'ye sert uyarı geldi.

Kuzey Kore, ABD Başkanı Biden'ın yönetimini kendilerine düşmanca siyaset yürütmekle suçladı.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın politikalarının ‘saldırgan’ olduğu ifade edilerek, “ABD’yi çok vahim durumda bırakacak yanıt veririz” denildi.

"Kabul edilemez bir gaf"

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı ABD Temsilcisi Kwon Jong Gun, Biden’ın Kongre’deki konuşmasının ‘kabul edilemez ve büyük bir gaf’ olduğunu ifade etti.

Kuzey Kore medyasına konuşan Gun, “Biden’ın ifadeleri, ABD'nin yarım yüzyıldan fazla süredir yaptığı gibi Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikayı uygulamaya devam etme niyetini açıkça yansıtıyor” dedi.

Öte yandan, Biden geçtiğimiz hafta Kuzey Kore'nin nükleer programının küresel güvenliğe "ciddi bir tehdit" olduğunu ifade ederek, Beyaz Saray'ın Kuzey Kore karşı "kalibre edilmiş" bir yaklaşım benimseyeceğini belirtmişti.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar