BIST1.471,39%7.4632
USD7.4273%1.03
EURO8,9648%0.04
ALTIN412,30%-1.49
Akit HaberDünyaYunan Profesör: ABD Erdoğan'ı ortadan kaldırıp 'Dişi Kurdu' iktidar yapacaktı
Dünya

Yunan Profesör: ABD Erdoğan'ı ortadan kaldırıp 'Dişi Kurdu' iktidar yapacaktı

Yunan Türkolog Ordinaryüs Profesör Dimitris Kitsikis Cumhur ittifakının Batı'ya meydan okuduğunu belirterek 2016'da Obama yönetiminin Başkan Erdoğan'ı ortadan kaldırarak 'Dişi Kurdu' (Meral Akşener) iktidar yapma planı olduğunu ifade etti.

Abone OlGoogle News
23 Şubat 2021 10:54

1970'ten beri Kanada'daki Ottawa Üniversitesi'nde Jeopolitik ve Uluslararası İlişkiler bölümünde araştırmalar yapan Kitsikis Türkiye - ABD ilişkileri ve Barack Obama yönetiminin 15 Temmuz süreciyle planladıklarına ilişkin çok çarpıcı iddialarda bulundu.

CUMHUR İTTİFAKININ AMACI BATI'YA KARŞI BAĞIMSIZLIK

2016'daki FETÖ darbe girişiminde Türkiye'de olduğunu aktaran Kitsikis'in değerlendirmeleri şu şekilde;

Bugün Bahçeli ile Erdoğan Batı'ya karşı bağımsızlık için ittifak yapıyor. Mesele o değil, mesele Batı'ya karşı bağımsızlık kazanmak. Erdoğan hoşuna gitse de gitmese de büyük bir lider. Elbette her insan gibi devrilebilir. öldürülebilir. Ama Türkiye'ye Batı'dan tarafsızlıkla kurtardı. Diğer deyişle Arapların lider Nasır'ı tarafsızlık politikası uygulamaya çalıştı başaramadı. Belki Erdoğan da başarısız olur.

2016'DA AMERİKALILAR ONU ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI

Batılılara karşı koymak kolay değil. Şu ana kadar hayatta kaldı. 2016'da Amerikalılar onu öldürmeye çalıştı. Ve bunu İncirlik'ten denediler. Bu resmi bir olay.

ERDOĞAN'IN YERİNE "DİŞİ KURDU" İKTİDAR YAPACAKLARDI

O zamanlar Türkiye'deydim ve biliyordum. Ve Obama hükümetinin onu bir "dişi kurt" ile değiştirmeyi planladığını biliyordum. Kim bu kişi İYİ Parti'yi kuran kişi. Meral Akşener, Evet bu doğru. Neden ona sahip çıktıklarını biliyor musun? Sana açıkça söyleyeyim; Amerikalıları desteklediği için. Erdoğan ise tam tersi davranıyor.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar