BIST1.328,73%7.8768
USD7.8552%0.24
EURO9,4030%0.17
ALTIN446,99%-0.57
Akit HaberDünyaBAE, Yemen'e karşı kullanılması için drone temin etti
Dünya

BAE, Yemen'e karşı kullanılması için drone temin etti

Yemenli yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Yemen ile şiddetli çarpışmalar yaşayan Güney Geçiş Konseyi'ne drone temin ettiğini belirtti.

20 Kasım 2020 15:52

Yemen Enformasyon Bakanlığı Müsteşarı Muhtar er-Rahbi, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, ordunun çatışma bölgelerinde GGK'ye ait droneları düşürdüğünü belirterek, bunların GGK milislerine, Libya'da da yaptığı gibi orduyu ve Yemen halkını hedef alan BAE tarafından verildiğini ifade etti.

"BAE'ye ait droneları düşürdük" 

Rahbi, "BAE, Libya'da iyi bir ders aldı. Yemen'de ise onu daha kötüsü bekliyor." ifadelerini kullandı.

Enformasyon Bakanı Yardımcısı Muhammed Kayzan da Twitter hesabında, ordunun Ebyen kentindeki çatışmalarda GGK'nin gönderdiği BAE'ye ait droneları düşürdüğünü kaydetti.

Yemen'in Ebyen kentinde son zamanlarda BAE tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi ile hükümet güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. 

Yemen hükümeti ile GGK, altı aydan bu yana en şiddetlisi olan bu çatışmaları hangi tarafın başlattığı konusunda birbirlerini suçlarken, Suudi Arabistan Gözlemciler Komitesi, Ebyen'deki çatışmaların durması için çalışmalar yapıyor. 

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.50 karakter kaldı
0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar