BIST2.389,46%0,72
USD15.9486%0.25
EURO16,9478%0.83
ALTIN955,07%1.33
Dünya

Rus televizyonundan korkutan 3’üncü Dünya Savaşı mesajı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Üçüncü Dünya Savaşı polemikleri halen gündemdeki yerini koruyor. Rusya devlet televizyonu RT'nin editörü Margarita Simonyan'ın nükleer ve 3. Dünya Savaşı açıklamaları dünyada gündem oldu.

Abone OlGoogle News
29 Nisan 2022 15:38

Rusya ile Ukrayna arasında süren savaş, "Üçüncü Dünya Savaşı çıkar mı?" sorusunu da beraberinde getiriyor. Savaş gerilimi yalnızca bölgedeki ülkelerde değil tüm dünyada yaşanırken, Rusya devlet televizyonu RT'den konuyla ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.

"ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI DAHA MUHTEMEL"

Russia Today'in editörü Margarita Simonyan katıldığı programda "Ya Ukrayna'yı kaybedeceğiz ya da 3. Dünya Savaşı başlayacak. Liderimizi tanıyorsak, kaybetmektense 3. Dünya Savaşı daha muhtemel görünüyor" ifadelerini kullandı.

Simonyan "Bütün bunların nükleer bir saldırıyla sona ereceği sonucu bana diğer olaylardan daha muhtemel görünüyor. Bu bir yandan korkunç ama durum bu. Cennete gideceğiz, onlar ise sadece kurbağa gibi vıraklayacaklar... Hepimiz bir gün öleceğiz" diye ekledi.

RT editörü Margarita Simonyan Putin'e yakınlığı ile tanınıyor

DAHA ÖNCE DE DİLE GETİRMİŞTİ

Bu nükleer savaş tehditleri Rus televizyonlarında ilk değil. Daha önce de Rossiya TV'de sunucular nükleer savaş ihtimalinin muhtemel olduğunu sıklıkla dile getirmişti.

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova da Batı ülkelerinin Ukrayna'ya silah desteği sonrası sert bir uyarıda bulunarak, Rusya'nın sabrının test edilmemesi konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar