Dünya

Suriyeli Anne: Ben Ona Ne Yaptım ki? Eşimden ve Kızımdan Ne İstiyor?’

Suriye'nin bombaların hedefi olan İdlib ilinde yaşam mücadelesi veren down sendromlu baba ve görme engelli anne, eşine ender rastlanan şekilde sağlıklı olarak dünyaya gelen "mucize bebek"lerine bakabilmek için yardım çağrısında bulundu.

Suriye’de bombaların hedefi olan İdlib kentinde yaşayan down sendromlu Ahmet Sellüm ve görme engelli Meryem Hasan çifti, down sendromlu erkekler için “mucize” olarak nitelenen şekilde sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Çiftin Hama kırsalındaki evleri, Esed rejiminin saldırısında yıkıldı.

Sellüm çifti, İdlib’de Türkiye sınırı yakınındaki kamplar bölgesinde bir okula sığındı.Down sendromlu baba: Ben ona ne yaptım ki? Eşimden ve kızımdan ne istiyor?Down sendromlu baba Ahmet Sellüm, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “(Esed rejimi) Benden ne istiyor? Ben ona ne yaptım ki? Eşimden ve kızımdan ne istiyor?” dedi.

Günlük ev işlerini yapabildiğini ve eşine adeta “göz” olduğunu belirten Sellüm, “Biz yaşayabilmek için evlendik. Şimdi okula sığındık. Okullar açılınca nereye gideceğiz? Ben zaten çalışamam.” ifadelerini kullandı.”Şimdi bir okuldayız ama okullar açılınca çıkacağız”Anne Meryem de Allah’ın kendilerine bir mucize olarak sağlıklı bir kız evlat nasip ettiğini söyledi.Kızlarının ismini Fatıma koyduklarını belirten Sellüm, “Çadır çok sıcak oluyor. Kızım hasta olacak diye korktum.

Şimdi bir okuldayız ama okullar açılınca çıkacağız. Ben de çalışamıyorum, eşim de çalışamıyor. Bebeğin mama ve bez ihtiyacı çok oluyor.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close