Dünya

Hindistan’da iktidar partisi: Müslüman kadınlara toplu tecavüz edin

Hindistan'dan yönetiminden Müslüman kadınlara karşı ''tecavüz'' çağrısı geldi. Sunita Singh Gaur, Hindulara Müslüman kadınlara ''tecavüz edin'' dedi.

Hindistan’da iktidarda bulunan, Hindu milliyetçisi Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) yöneticilerinden Gaur, sosyal medyada büyük tepki toplayan bir paylaşım yaptı.

Hindistan’da iktidardaki BJP’nin yöneticilerinden Sunita Singh Gaur, Hindulara Müslüman kadınlara sistematik bir şekilde tecavüz etme çağrısında bulundu.

”TOPLU TECAVÜZ GEREKİYOR”

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinin Ramkola bölgesinde BJP’nin Mahila Morcha (Kadın Kolları) başkanı olan Gaur, Müslüman kadınlara topluca tecavüz edilmesi gerektiğini söyledi.

Gaur “Hindistan’ı korumak için Hinduların Müslüman kadınlara sokak ortasında ve evlerine girerek topluca tecavüz etmesi gerektiğini” ifade ederek, “Bu şekilde Müslüman kadınların evlerinden çıkamayacağını” savundu.

”HİNDİSTAN’DA TECAVÜZ YAYGIN”

Gaur’un bu ifadelerinin ardından görevinden alındığı öne sürüldü. Hindistan’da bir nefret suçu olarak tecavüz oldukça yaygın bir saldırı.

Ülkede Hindular diğer din ve etnisitelerin mensuplarını cezalandırmak, yerlerinden etmek ve göçe zorlamak için sistematik toplu tecavüzler gerçekleştirebiliyor.

Keşmir gibi Müslüman nüfusun yoğun olduğu bölgelerde benzeri vakalara rastlanabiliyor.

2018 yılının Ocak ayında Keşmir’de 8 yaşında bir kız çocuğu, bir Hindu tapınağında 8 Hindu tarafından günlerce tecavüze uğramış, bir süre sonra olayın bölgedeki Müslümanları yerlerinden göç etmeye zorlamak için gerçekleştirildiği anlaşılmıştı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close