Dünya

Canlı yayında PKK’lıların bir bir kafasını kestiler

DEAŞ tarafından yayınlanan yeni propaganda videosunda Deyrizor kırsalındaki çatışmalarda esir alınan PKK'lılar infaz edildi.

DEAŞ tarafından yayınlanan yeni propaganda videosunda Deyrizor kırsalındaki çatışmalarda esir alınan YPG/PKK’lılar infaz edildi.

Örgütün bölgeden yayın yapan propaganda organı, “Al-Barakah” tarafından yayınlanan yaklaşık 7 dakikalık videoda bir DEAŞ savaşçısının konuşması ve ardından esir alınan PKK’lıların infaz görüntüleri yer alıyor.

Videonun giriş kısmında konuşan DEAŞ’li, ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından desteklenen YPG/PKK güçlerine katılan Arap aşiretlere seslenerek bu desteklerinden vazgeçmeleri çağrısında bulundu.

IŞİD savaşçısı, ABD’nin hava desteğine rağmen PKK’nın bölgede ağır bir yenilgi aldığını ifade etti.

Videonun son kısmındaysa bir bina enkazının üzerinde 4 PKK’lının olduğu görülüyor:


İnfazdan önce konuşan PKK’lı kendi başına gelenin diğerlerinin de başına gelmemesi için PKK’ya katılımdan vazgeçmeleri yönünde Araplara çağrıda bulunuyor.

Yine infazdan önce PKK’lının arkasındaki DEAŞ’li kısa bir konuşma yapıyor. Örgütün temel propagandist konuşmalarından birini yapan DEAŞ’li ardından infazı gerçekleştiriyor.

ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon tarafından desteklenen YPG/PKK güçleri, geçtiğimiz dönemde Suriye’nin doğusundaki Deyrizor kenti kırsalında DEAŞ’e yönelik bir operasyon başlatmış ancak saldırı başarısız olmuş, çok sayıda PKK’lı ya öldürülmüş ya da DEAŞ’in eline esir düşmüştü.

DEAŞ’in bölgede esir aldığı PKK’lıların tamamına yakınını Arap aşiretlerin mensupları oluşturuyor. (Mepa News)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close