DünyaÜst Manşet

Trump ve İsrail’e karşı sokağa çıktılar!

New York'taki Yahudi aktivistler göteri düzenledi.

New York’ta bir grup Yahudi aktivist, “Birthright İsrail” (İsrail Doğum Hakkı) kuruluşunun 18. yıl dönümü için Manhattan’da düzenlediği gala öncesi İsrail’in Filistin topraklarındaki durumunu ve İsrail güvenlik güçlerinin Gazze’deki ”Toprak Günü” yürüyüşleri sırasında Filistinlilere yönelik şiddet olaylarını protesto etti.

Protestocular, İsrail’i ziyaret eden genç Yahudilere ücretsiz uçak bileti de sunan ”Birthright İsrail”in galasının davetlilerine, üzerinde ”Filistinlilerin dönüş hakkı” yazılı sembolik uçak biletleri uzattı.

Biletleri almak istemeyen katılımcılar da göstericilere tepki gösterdi.Trump karşıtı gösteriÖte yandan New York’ta bir grup protestocu da ABD Başkanı Donald Trump karşıtı gösteri düzenledi. Başta Trump’ın mülteci politikasını eleştiren protestocular nükleer silah karşıtı sloganlar attı.

Protestocular, Kuzey Kore ile yaşanan nükleer gerginliğe, ABD’nin Afganistan ve Suriye politikalarına ve ABD, Fransa ve İngiltere’nin geçen cuma Suriye’ye düzenlediği hava saldırılarına da tepki gösterdi.

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close