Dünya

Rejim bu defa onlara saldıracak

Rejim koalisyonuna bağlı güçler başkent Şam'ın güneyinde DEAŞ'in kontrolündeki bölgeye askeri harekat başlatmaya hazırlanıyor.

Rejim koalisyonuna bağlı güçler başkent Şam’ın güneyinde DEAŞ’in kontrolündeki bölgeye askeri harekat başlatmaya hazırlanıyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Rusya ve İran destekli rejim koalisyonuna bağlı güçler Suriye’nin başkenti Şam’ın güneyinde DEAŞ kontrolünde bulunan Yermük mülteci kampı bölgesine operasyon düzenlemeye hazırlanıyor.

Koalisyonun bir süredir bölgeye askeri sevkiyat yaptığını ifade eden rejim kaynakları, Şam’ın güneyindeki Yermük mülteci kapmı ve Haceru’l Esved bölgesinin DEAŞ’ten geri alınması için askeri harekatın çok yakın olduğunu öne sürüyor.

Başkent Şam’ın güneyindeki bölge 5 seneden fazla bir süredir rejim kuşatmasında bulunuyor. Kuşatma altındaki bölgede varlık gösteren DEAŞ güçleri aynı bölgedeki muhaliflere yönelik saldırılar düzenleyerek 2016 yılının Nisan ayında büyük bir bölgeyi muhaliflerden ele geçirmişti.

DEAŞ, geçen Mart ayında 3 seneden sonra ilk kez rejim koalisyonuna yönelik bir saldırı gerçekleştirmişti. Örgütün bundan önceki dönemde sürekli olarak bölgedeki muhaliflerle çatıştığı biliniyor.

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close