BIST1.407,72%8.6983
USD8.7031%-0.79
EURO10,3687%-0.85
ALTIN497,73%-1.01
Akit HaberDinDiyanet Bayram Gazetesi yayın hayatına başladı
Din

Diyanet Bayram Gazetesi yayın hayatına başladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geleneksel değerlerin yaşatılması, toplumsal uzlaşı alanlarının zenginleştirilmesi, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi amacıyla Diyanet Bayram Gazetesi’nin yayın hayatına başladığını duyurdu.

Abone OlGoogle News
13 Mayıs 2021 03:08

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, kurumun yayıncılık tecrübesine, yılda iki defa yayımlanacak Diyanet Bayram Gazetesi de eklendi.

Bayram Gazetesi Ramazan ve Kurban bayramlarında yayımlanacak.

"Bayram Gazetemiz ile evlerinize misafir oluyoruz"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, konuyla ilgili, "Ülkemizin çok kıymetli münevverlerinin değerli katkılarıyla Başkanlığımız tarafından hazırlanan Bayram Gazetemiz ile evlerinize misafir oluyoruz. Online olarak ulaşabileceğiniz Bayram Gazetesi'nin bayram sevincimize katkı sunmasını temenni ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Önemli isimlerin yazıları yer alacak

Gazetenin ilk sayısında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın yanı sıra Hayreddin Karaman, Alev Alatlı, Doğan Hızlan, Mustafa Kutlu, İbrahim Kalın, Erol Göka, Sibel Eraslan, Ahmet Hakan, Hasan Kaçan, Hilal Kaplan, Kübra Par gibi isimlerin yazıları bulunuyor.

Dünden bugüne dini bayramların toplumsal belleklerdeki yeri ve anlamı üzerine denemeler, bireysel bayram hatıraları ve yarınlara dair güzel temennilerin işlendiği yazılarda, bayramı yaşayamayan mazlumlar da unutulmadı.

"İslam coğrafyasının mazlum beldelerinden yükselen feryatlar kalbimizi derinden yaralamaktadır"

"Maalesef bugün acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, iman ve İslam kardeşliğimizin en önemli tezahürlerinden olan bayramlarımız da biraz mahzun geçmektedir. Zira İslam coğrafyasının mazlum beldelerinden yükselen feryatlar kalbimizi derinden yaralamaktadır. Bilhassa bayrama günler kala terör devleti İsrail'in, mukaddes belde Kudüs ve mukaddes mabet Mescid-i Aksa'ya karşı işgal girişimine şahit olmaktayız. Barbarca bir tavırla mescitte ibadet eden Müslümanlara saldırılmakta, peygamberler diyarı hayasızca talan edilmektedir."

Erbaş, her şeye rağmen Müslümanlara düşen görevin bayram neşesini çoğaltmak ve her yere taşımak olduğunu vurguladı.

Okurlar gazeteye "https://yayin.diyanet.gov.tr/File/Download?path=diyanetbayramgazetesi.pdf&id=3279" web adresinden ulaşabilecek.

Gündem Özeti
Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar