BIST1.407,46%8.6701
USD8.6483%-0.08
EURO10,1157%-0.04
ALTIN491,44%-0.16
Akit HaberAktüelPendik’te bisiklet yolları yaygınlaşıyor
Aktüel

Pendik’te bisiklet yolları yaygınlaşıyor

Pendik'te Yenişehir, Çamlık, Kurtköy, ve Harmandere bölgelerinde 50 km olarak planlanan bisiklet yollarının yapımı sürüyor. Şu ana kadar 20 kilometresi tamamlanan bisiklet yoluna bu sonbaharda 9 km daha eklenmesi hedefleniyor.

Abone OlGoogle News
30 Temmuz 2021 18:00

Pendik Belediyesi tarafından Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgelerinde projelendirilen "Bisiklet Yolları Projesi" devam ediyor.

Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Millet, Mustafa Akyol ve Cumhuriyet Caddelerindeki bisiklet yolları tamamlandı. Teknopark'a bağlantı çalışmaları ise sürüyor.

Şimdiye kadar 20 kilometrelik bölümü tamamlanan bisiklet yolunun önümüzdeki aylarda 9 kilometrelik kısmının daha tamamlanması planlanıyor.

Metro ve hastanelere entegre edilecek

Tüm bisiklet yolları metro, okullar, hastaneler ve AVM'lere entegre edilecek. Bisiklet yollarında ilerleyen yıllarda teknik servisler de yer alacak. Toplamda 50 kilometre uzunluğunda planlanan proje bitirildiğinde Pendik, Türkiye'nin en uzun bisiklet yollarından birine sahip olmuş olacak.

Mavi boya kullanılmayacak, sadece çizgiler çizilecek

Pendik Belediyesi ekipleri Bisiklet Yolları Projesinin şimdiue kadar tamamlanana bölümlerinde mavi boya ve beyaz uyarı çizgileri kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yönetmelik kapsamında daha çevreci malzemeler kullanılacak. Bu kapsamda bundan sonra yapılacak bisiklet yollarında beyaz çizgilerin dışında herhangi bir boua kullanılmayacak

 

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar