BIST1.320,98%7.9406
USD7.9755%1.17
EURO9,4691%1.43
ALTIN460,74%-1.05
Akit HaberAktüelMardin'de 3 terörist yakalandı! Saklamak için bebek bezi kullandıkları ortaya çıktı
Aktüel

Mardin'de 3 terörist yakalandı! Saklamak için bebek bezi kullandıkları ortaya çıktı

Mardin İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, mültecilerin arasına sızarak Türkiye'ye giriş yapan üç teröristi kıskıvrak yakaladı. Yapılan aramalarda, teröristlerin eylemlerde kullanacakları boru tipi bombaları bebek bezleri, içinde sakladığı ortaya çıktı.

18 Kasım 2020 09:53

Terör örgütü PKK’nın metropollerde yapmayı planladıkları bombalı eylem için Suriye’den yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yapan teröristlere, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü göz açtırmıyor.

Önceki gün kolundaki alçı arasına ve özel düzenekli çantada kamufle ettiği bombalarla yakalanan terörist, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

1970 gram patlayıcı madde ile yakalanan terörist, ifadesinde, "Yakalanmasaydım bombaları İstanbul’a götürecektim." demişti.

Koluna sarılı alçı içerisinde patlayıcı madde ile İstanbul'da eylem planlayan PKK terör örgütü bombacısı Suriyeli bir kişinin tutuklanmasının ardından Mardin polisi, bu kez de Suriyeli 3 teröristi gözaltına aldı.

Bebek bezlerinin içine saklamışlar

Teröristlerin yanlarında bulunan özel düzenekli çantada arama yapan Mardin polisi, bebek katillerinin eylem için getirdikleri boru tipi bombaları bebek bezleri arasına sakladıklarını ortaya çıkardı.

Yorum Yazın