BIST2.459,09%0,34
USD16.3965%0.29
EURO17,5674%-0.09
ALTIN980,41%0.80
Aktüel

Gümüşhane'de sevinç: Yok olacak diyorlardı ama çağladı

GÜMÜŞHANE'nin Kürtün ilçesi sınırlarındaki Örümcek Ormanları'nın içinden doğup 15 metre yükseklikten yatağına dökülen Çağlayandibi Şelalesi, karların erimesiyle coşunca, ilgi odağı oldu.

Abone OlGoogle News
05 Mayıs 2022 15:46

 Kentte uzun ladin ve köknar ağaçlarıyla kaplı Örümcek Ormanları'ndaki Çağlayan dibi Şelalesi, karların erimesiyle debisi arttı, 15 metre yüksekten dökülen su coşkun akmaya başladı. Çevredekilere serinlik sunan şelale, coşkun akmasıyla ziyaretçilerine doyumsuz bir manzara sundu.

Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Dr. Fazıl Kaya, kentin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, ‘Gümüşhane’ye bakıldığında hem kültür turizmi hem doğa turizm hem de tarih turizm açısından çok büyük bir potansiyele sahip. Bu değerler içerisinde doğa turizm açısında önemli olan bölgelerimiz var. Bunlardan bir tanesi de Çağlayandibi Şelalesi’dir. 2014 yılında tabiat parkı olarak ilan edildi.  Tabiat parkı ilan edilmesiyle birlikte bir çekicilik kazandı. Günümüzde yavaş yavaş yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başardı diye konuştu.

HERKESİN GÖRMESİ GEREKEN BİR YER

Ziyaretçi Ünal Bayrak da Gümüşhane, Karadeniz’in şirin bir kentidir. Kürtün ise bu şirin kentin güzel bir ilçesidir. Çağlayan dibi Şelalesi herkesin görmesi gereken bir yer. Biz sık sık geliyoruz. Anlatmakla bitmez,  insanlar gelip görmesi gerekiyor dedi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar