2.Manşet

Kaz Dağları’ndaki villasının manzarası bozuluyor diye mi tepki verdi ?

Çanakkale’de Kaz Dağları yakınlarında bulunan Kirazlı köyüne yapılmak istenilen altın madenine karşı bir ses de sanatçı Tarkan Tevetoğlu'ndan geldi.

İnstagram hesabı üzerinden paylaşım yapan Tarkan, rant için doğa katliamlarına son verilmesini talep ederek şu ifadeleri kullandı ;

“Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.”

Doğu dostu, doğa aşığı, Megastar Tarkan 30 Temmuz 2010’da Kaz Dağları’na bir darbe vurarak 400 bin Euro’ya villa satın almıştı. 

Türkiye’nin emlak gözdesi olarak tanıtılan ve pazarlaması yapılan Kaz Dağları ülke menfaatleri için kullanıma başlandığında, belli zihniyetler tarafından engellenmeye çalışılıyor. 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close