2.ManşetGündem

Cüneyt Özdemir: Askerden korktuğumuz için Madımak’da bazı görüntüleri yayınlayamadık

ABD'de yaşayan Cüneyt Özdemir, Madımak olaylarında yaşanan bazı anlara dair görüntüleri askerden çekindikleri için yayınlayamadıklarını ifade etti..

Gazeteci Özdemir YouTube kanalı üzerinden yaptığı yayında Madımak’ta yaşanan olaylara da değindi.

Kalabalığın otelin önünde toplandığı anlarda bir grup askerin bölgeye geldiğini ancak bir süre sonra bölgeden çekildiğini söyleyen Özdemir, askerlerin neden çekildiklerini halen merak ettiğini ifade etti:

“20 kişilik elinde silah olan bir grup asker. Ve sonra o asker çekiliyor. Hep merak ettiğim şu: Asker neden çekildi, kim çekti askeri? Ellerinde silah var havaya ateş açsa bile herkes dağılır. Bir emir geliyor asker aradan çekiliyor. Aradan 26 yıl geçmiş, 26 yıldır bu soruyu merak ediyorum, kimse de sormaz bu soruyu bir-iki defa 5N1K’da buna değindim. Asker neden çekildi, kim çekti, çekilin emrini kim verdi?”

”HALKI ASKERDEN SOĞUTMAK İSTEMEDİK”

Özdemir, görüntüleri yayınlayamama nedenlerinin ordudan çekinmeleri olduğunu ise şu sözlerle ifade etti:

“Niye yayınlamamıştık? Korkmuştuk. Çünkü o dönem askerin yüzde yüz otoritesinin olduğu bir dönemdi. Öyle bir şey yayınladığımız an olay çok sıcaktı, bir de o dönem ‘halkı askerlikten soğutma’ diye bir yasa vardı.

Onunla başımız beladaydı, askeri eleştiriyorsun hemen dava açılıyordu. Yani ya çekindik ya da korktuk bilmiyorum ama o görüntüleri yayınlayamadık. O da benim için bir gazetecilik ukdesidir.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close