2.Manşet

Operasyonun adı “Özgürleştirme”

Kimyasal silahların olmadığını öğrenmeleri için 1 milyondan fazla sivili katletdiler !

Operasyonun adı Irak’ı Özgürleştirme !

Bağdat saati ile 20 Mart 2003’de 05:34’de Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık ele başlarından oluşturulmuş, Çok Uluslu Koalisyon Kuvvetlerinin Irak’a askeri harekât başlatmasıyla Ortadoğu‘yu bataklığa sürükleyen ve istikrarsızlığa götüren ilk adım atılmış oldu. Irak’ı Özgürleştirme Operasyonu olarak da adlandırılmaktadır.

O gece tüm dünya televizyonları  Bağdat’ın Amerikan Savaş Uçakları tarafından bombalandığı anları canlı yayınlıyordu. Irak’lı bir general ”Uçaklar çok yüksekten uçuyorlar, elimizdeki uçaksavarlarla onları durduramıyoruz” dediğinde, bu başlangıcın bir savaş değil, tek taraflı kıyım olacağı anlaşılmıştı.

ABD, İşgalin Amaçlarını;  

Saddam Hüseyin rejimini devirmek, kitle imha silahlarına ulaşmak, bölgedeki terörist grupları tasfiye etmek, Irak Petrollerini ve enerji yollarını kontrol etmek, Irak’ı Ortadoğu ülkelerine model yapmak gibi bir dizi gerekçe sunarak açıkladı. Yıl 2018 ve modelledikleri Irak ortada ! 

Yıl 2018 Operasyonun adı Suriye’ye özgürlük 

ABD,İngiltere ve Fransa İşgalin Amaçlarını;  

Beşşar Esad rejimini devirmek, kimyasal silahlarını yok etmek, bölgedeki terörist grupları tasfiye etmek, Suriye Petrollerini ve enerji yollarını kontrol etmek olarak açıkladı.

Aynı oyun bu kez Suriye’de gerçekleşiyor düne kadar birbirine destek olan ABD – Suriye rejimi bugün bir birine düşman, düşmanlığının sebebi ise kimyasal silah !

Suriye’de 7 yıldır süren iç savaş ve karışıklıkta 1 milyona yakın sivil hayatını kaybetti ! Her gün kimyasal saldırılara maruz kalan siviller BM’de haklarını aramaya kalktıysa da bugüne kadar hiçbir şekilde olumlu dönüş alamadılar. Peki bugün ne değişti de Avrupa’nın akbabaları Suriye’de özgürleştirme yoluna girdiler !

 

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close