• İstanbul 34 8 °C
 • Ankara 6 3 °C
 • İzmir 35 9 °C
  • 18 Ocak 2018
  

  Maymun'un hürriyeti yokmuş

  Geçmişini unutan şebek Ertuğrul Özkök, algılarla oynuyor

  Bir zamanların tetikçi gazetesi Hürriyet'in apoletli yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü köşe yazısında ABD'li bir gazetenin başkan adayı Donald Trump'ı eleştirilebildiğini yazıp aynı şeyi biz yapamıyoruz imasında bulundu.

  Yani açık açık yalan söyleyip algı oluşturma çabasına girdi.

  Ancak Özkök'ün gazetesi Hürriyet'in, hafızalara kazınan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı idam ile tehdit ettiği haberi ve aşağılık darbe manşetleri hâlâ dün gibi hafızalardaki tazeliğini koruyor.

  Bir zamanlar ‘apoletlerle’ haber yazanlar, şimdilerde algılarla oynuyor.

  Millet iradesini hiçe sayarak, bir dönem asker ağzıyla manşet atanlar, şu günlerde, yaptıklarını unutup “köşe yazısı” yazı kılıfıyla basit ince göndermelerde bulunuyorlar.


  VAY ONURSUZ VAY!!
  Eski Türkiye'nin en önemli aktörlerinden biri olarak Hürriyet Gazetesi’nin yazarı Ertuğrul Özkök adeta kendisini inkar ediyor.
  Karargâh medyası gibi çalışan Hürriyet'in yazarı, Ertuğrul Özkök pazar yazısında “Baskıcı Yönetim Var” göndermesinde bulundu.

  Ucuz numaracı şebek Özkök, ABD'deki seçimlere değindiği “bir gazetenin lideri destekleme hakkı” başlıklı sözde köşe yazısında şu satırları kaleme aldı.

  Amerika’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden USA Today, 34 yıldan beri titizlikle sürdürdüğü bir tavrını önceki gün ilk defa bozdu. Gazetenin “yayın kurulu” bir açıklama yaparak, çok net bir dille okurlarını “Trump’a oy vermemeye” davet etti. Evet Amerika’nın en apolitik gazetesi... Trump tarzı bir liderin iktidara gelmesi ihtimaline karşı çok açık, çok cesur bir tavır alıyor. Kusura bakmayın... ister istemez kendi ülkemi düşünüyorum... yükselen ve güçlü bir lidere karşı bu ifadeleri kullansaydık başımıza neler gelirdi... yaşadım biliyorum...”

  Kalemini, bir dönem adeta silah gibi kullanan medya maymunu yazar, “yükselen ve güçlü bir lidere karşı bu ifadeleri kullansaydık başımıza neler gelirdi.” Yazarak Türkiye'de baskıcı bir yönetim şekli var algısı oluşturuyor.

  BU NE ULAN MAYMUN?
  Unuttun mu şebek? İdamla tehdit etmiştiniz

  Ancak bu şebeğin gazetesinin ve kendisinin geçmişi, algı dolu iddialarını yalanlıyor.

  Tarih 16 Mayıs 2015.

  ERDOĞAN'I İDAMLA TEHDİT ETTİLER
  Doğan Medya Grubu'nun yayın organı Hürriyet, söz konusu tarihte internet sitesinde çok konuşulacak bir habere imza attı.

  Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanına idam cezası" manşetiyle Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye darbe yönetimi tarafından verilen idam cezasını duyurdu.

  Ancak haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan da sisi cuntası tarafından darbeyle devrilen Mursi gibi yüzde 52 oy alarak seçilmişti.

  Yani Özkök'ün gazetesi açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etti.

  SENİ GİDİ BALIK HAFIZALI MAYMUN
  Ancak “bugün başımıza neler gelirdi...” diyen Ertuğrul Özkök ve gazetesi hâlâ yerinde duruyor.

  Bahsi geçen yayın grubunun karanlık geçmişi oldukça kirli.

  BUNLAR NE ULAN!
  Cuntanın kârargâhı Hürriyet! Kirli manşetleri hafızalarda

  27 Mayıs 1960 Darbesi: Türk ordusu vazife başında

  12 Mart 1971: Ordu ültimatom verdi ve Demirel istifa etti

  12 Eylül 1980: Ordu yönetime el koydu

  28 Şubat 1997: Gerekirse silah bile kullanırız

  27 Nisan 2007: En karışık gün

  Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Son Eklenenler