• İstanbul 34 8 °C
 • Ankara 6 3 °C
 • İzmir 35 9 °C
  • 20 Ocak 2018
  

  İşin Aslı !

  Paçavra Cumhuriyet Gazetesi'nin sözde yazarı Aslı Aydıntaşbaş, “John Bass neden konuştu?” başlığını taşıyan bugünkü köşesinde ABD'yi akladı Türkiye'yi ise demokrasi ve hukuk ihlallerinin yaşandığı bir ülke olarak yansıtarak büyük bir alçaklığa imza attı.

  Peki bu karanlık şahsın ABD ile ilişkisi ne?

  ABD'de hangi merkezin üyesi?

  Kimlere nasıl bilgi sağlıyor?

  İşte “Aydıntaşbaş” adlı çukurun, çarpıcı bilinmeyenleri.

  Aslı aydıntaşbaş....

  Karanlık odakların gazeteci maskesine bürünmüş gizli tetikçisi...

  BU KADIN NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?
  Cumhuriyet gazetesi yazarı Aydıntaşbaş, 15 eylül tarihli “John Bass neden konuştu?” başlıklı sözde köşe yazısında tam bir skandala imza attı.

  Kiralık kalem, “ABD Büyükelçisi John Bass’ın çoğunluğu DBP’li olan 28 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili ifade ettiği kaygı, şaşırtıcı değil.” İfadesi kullandı.

  SOYLU'YA SATAŞTI
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Bass'e cevabını da “sert ve diplomatik değil” diyerek Soylu'ya saldırdı.

  Yani açık açık 15 Temmuz işgal girişiminin senaristi ve aktörü ABD'yi Türkiye'ye karşı savundu.

  TERÖRİSTLERİ SAVUNDU
  Sözde yazar, “John Bass, kayyım atanmasına neden itiraz etti, neden bir an önce demokrasiye dönüş arzusunu ifade etti? “ gibi kendince sorular yönelterek alçal elçinin skandalını “demokrasi arzusu” olarak yansıttı.

  KAYYIM ATANAN BELEDİYELER
  Aynı yazar, söz konusu köşesinde kayyım atanan belediyelerin Kandil'in merkezi haline geldiğinden teröre yardım ve yataklık yaptığından ise hiç bahsetmedi.

  Yazının ilerleyen bölümünde ise ABD'nin Türkiye'nin içişlerine müdahalesi kendisini tatmin etmemiş olacak ki “Ankara'ya yapılan uyarı cılız bir uyarı yüksek sesli olsa, ses Washington’dan ve daha gür çıkardı.” diyerek alçaklığını devam ettirdi.

  ABD'nin maaşlı kirli kalemi çukur yazarcık, Türkiye'de işlerin çığırından çıktığını ve her gün 5-10 kişinin öldüğü bir ortadoğu ülkesine döndüğünü ima etti.

  Ancak olayların perde arkasından Washington ve batıların olduğundan yine bahsetmedi.

  Söz konusu şahıs, yazısının ilerleyen bölümlerinde ABD’nin avukatlığına devam ederek Obama yönetimini pirüpak ilan etti.

  CEVAP BEKLEYEN SORULAR
  Peki bu kadın kim?

  Hangi kirli organizasyon içinde?

  OHAL'de olan Türkiye'yi açık açık suçlama cesaretini kimden alıyor?

  İŞTE İŞİN ASLI!
  Kiralık kalemin geçmişi ve bağlantıları etrafa adeta lağım kokusu yayıyor.

  CIA GAZETECİSİ ASLI AYDINTAŞBAŞ'IN KARANLIK İLİŞKİLERİ
  1973 doğumlu olan ve Robert Koleji'den mezun Aslı Aydıntaşbaş, üniversiteyi de Amerika'da Bates College okudu.

  Aydıntaşbaş, çeşitli cılız görevlerden sonra New York Times, Wall Street gibi gazetelerde haber ve makaleler yayınlandı.

  ASLI AYDINTAŞBAŞ GERÇEKTEN GAZETECİ Mİ?
  Ve şimdi gelelim Aslı'nin aslında tam olarak ne iş yaptığına..

  WESTERN POLICY CENTER
  İlgili kadın, merkezi Washington’da bulunan “Western Policy Center” türkçe adı “Batı Politika Merkezi” olan kuruluşun analiz timinde yani bir analizci üyesi.

  Batı Politika Merkezi üyesi Aydıntaşbaş'tan 3 Eylül 2002 tarihinde tanıttığı açıklamasında

  Tarihçi ve orta asya konularında uzman, analizci bayan olarak bahsediyor.

  Peki Batı Politika Merkezi, ABD'de ne işler çeviriyor?

  İşte bu merkezin görev tanımı

  “Birleşik Devletlerin jeo stratejik ilgisini ve batılı değer ve kurumları, Avrupa'nın güneydoğusu'ndan doğu akdeniz'de güney balkanlarda ve etraf bölgelerde araştırmalar yaparak, eğitim, politik, analiz ve toplum programlaması yaparak ölümcül önem taşıyan politika, ekonomi, ve güvenlik gibi konuları gündemde tutan Washington merkezli bir dış politika organizasyonudur.”

  Söz konusu merkez misyonunu işe şu şekilde tanımlıyor

  Amerika'nın üst düzey yöneticilerinin, ordusunun, ve kongre liderlerinin bölgedeki yabancı politika konularıyla angajmanını sağlar.

  Mevki kağıtlarını ve politika tavsiyelerini formüle eder. Politikacı ve askerlere genel ve özel forumlar düzenler. Bireyler, organizasyonlar ve kuruluşlar arasında kişisel diyalogları düzeltir yoluna koyar. Orijinal yazılar, sunumlar ve analizler, ülke raporları gibi ulusal ve uluslararası okuyucusu olan yayınlar çıkarır. Bölgedeki özel ilgi alanlarına sahip kişiler ve organizasyon ve kuruluşlara birebir diyalog kurma şansı tanır.

  JOHN SITILIDES
  Merkezin John Sitilides adlı üst düzey bir yetkilisi Aslı Aydıntaşbaş için "Başarılı ve ileri derecede bilgili ve dış politika analisti Aydıntaşbaş'ın çalışmaları memnuniyet vericidir” diyerek o'nu yere göğe sığdıramıyor.

  Bu veriler ışığında “Aslı” adlı şahsın gazeteci olmadığı ABD adına çalışan ve Washington için Türkiye ve Ortadoğu'da bilgi toplayan kişi olduğu net biçimde görülüyor.

  Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.