• İstanbul 34 8 °C
 • Ankara 6 3 °C
 • İzmir 35 9 °C
  • 19 Şubat 2018
  

  Bilgisayar oyunlarına dikkat

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Oyunlarda İslamofobi' kitapçığını duyurdu. Peki, hangi oyunlarda islamofobi tehlikesi var ?

  Bakan Kılıç’ın uyarısı hangi oyunlara yapıldı. İşte o oyunlar!

  Bilgisayar oyunları bir yandan toplum ahlakını bozarken, bir yanda da islamı hedef almaya başladı

  OYUNLARDA İSLAMİFOBİ İŞLENİYOR

  Çoğu zaman fark etmediğimiz, bilinçaltımıza hükmedilen mesajlar adeta çocuklarımızı islam düşmanı yapıyor ve yozlaştırıyor

  Oyunları kurgulayan yapılar, subliminal mesaj vermek için oyunların bazı yerlerine farklı öğeler yerleştiriyor.

  GUITAR HERO-3
  Konser havasındaki oyun, oyunculara sahnede müzik aleti çaldırma üzerine kurulu. Milyonlarca kullanıcı tarafından talep gören bu oyun sahnede karakteri coşkulu sıçrayışlarla arapça 'Allah' ibaresinin üzerinde dans ettirmekte.

  DEVIL MAY 3
  Dünyaca ünlü Third Person'un 3. Nesli oyununda da; Müslümanların kıblesi olan Kabe'nin kapısı şeytan kulesine girişin sembolü olarak kullanılıyor.

  RESIDENT EVIL
  Milyonlarca kullanıcısı olan oyunda Hz. Muhammed (s.a.v)’in kabrinin kapısı, düşmanların ordular halinde geldiği kötülüğün kaos ortamının kaynağı olarak lanse ediliyor. Mescid-i Nebevi'nin kapısının üzerinde illuminati sembolü yerleştirilirken, oyunun kütüphanede geçen kısmında ise tüm kitaplar raflardayken sadece Kur'an-ı Kerim yerde gösteriliyor.

  CALL OF DUTY
  Seri bazlı düşünüldüğünde, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyun serisi haline gelen Call of Duty'de harabe bir evin tuvaletinde, kirli bir klozetin tam üstünde hadis-i şerif ile bezeli olan bir çerçeve asılı olduğu tespit edildi. Oyun firmasına giden şikayetler üzerine kaldırılan görsel yerine siyah renk bir çerçeve konuldu.

  COUNTER STRIKE
  Dünyaca ünlü asker terörist çatışmasına dayalı keskin nişancı oyunu Counter Strike'da teröristler yaralanırken ya da ölürken 'Allahu Ekber' ve 'la ilahe illallah' çığlıkları atıyordu. İslam dünyasının yoğun tepkisi üzerine oyun kurucular tarafından oyuna güncelleme getirilerek ses efektleri oyundan çıkarıldı.

  SERIOUS SAM
  Dünyayı canavarlardan koruma üzerine kurulu oyunda yaratıklar, Hz. Ali'nin kabrinden türemektedir. Bu sebeple ağır silahlarla Hz. Ali'nin kabrine saldırı içeren bir oyundur.

  MUSLIM MASSACRE
  Oyun çarşaflı kadınlar ve sakallı adamları öldürme üzerine kuruludur. Oyun sonunda Hz. Muhammed (s.a.v)’in öldürülmesi isteniyor.

  BOMB GAZZE
  Gazze'yi bombalayıp, çarşaflı kadınları ve cübbeli erkekleri öldürme üzerine kurulu bir oyundur.

  MINARETT ATTACK
  Oyunda dağların hemen önünde kiliseleriyle sakin bir İsviçre şehri vardır. Ancak 'başlat' komutunu verir vermez yerden şehri işgal edecek biçimde minareler yükseliyor

  ZACK & WIKI
  Oyunda kötülük sembolü düşmanlar ölürken 'Allahu ekber' sesi çıkarıyor.

  Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Son Eklenenler